ACAR SANAT AKADEMİSİ KURUCUSU SERPİL SATICI: “SANAT, ÇOCUKLARIMIZA HAYAT BOYU BİR HEDİYE”
  • Haberi Sisi'den Al
  • Yaşam
  • ACAR SANAT AKADEMİSİ KURUCUSU SERPİL SATICI: “SANAT, ÇOCUKLARIMIZA HAYAT BOYU BİR HEDİYE”

ACAR SANAT AKADEMİSİ KURUCUSU SERPİL SATICI: “SANAT, ÇOCUKLARIMIZA HAYAT BOYU BİR HEDİYE”

ABONE OL
Mart 22, 2024 08:09
ACAR SANAT AKADEMİSİ KURUCUSU SERPİL SATICI: “SANAT, ÇOCUKLARIMIZA HAYAT BOYU BİR HEDİYE”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sanat, insanlığın duygularını, düşüncelerini ve deneyimlerini ifade etmenin evrensel bir yoludur. Acar Sanat Akademisi’nin kurucusu Serpil Satıcı, sanatın hayatımızdaki rolünü ve önemini vurguladı.

Satıcı, sanatın sadece bir etkinlik veya hobi olmadığını, aynı zamanda bireylerin kendilerini ifade etme ve manevi değerleri yansıtma aracı olduğunu belirtti. Sanatın, insanların nasıl algıladıklarını ve hayatta nasıl konumlandıklarını şekillendirdiğini ve manevi değerleri, sevgi ve hoşgörü gibi değerleri paylaşmalarına yardımcı olduğunu ekledi.

Sanatın gelişimi konusunda konuşan SatIcı, eğitimcilerin geçmiş sanatları öğretirken öğrencilerin içlerindeki yaratıcılığı ön plana çıkarmalarının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, Acar Sanat Akademisi’nin, çocukların psikolojisine ve kişisel gelişimlerine odaklanarak erken yaşlarda sanat eğitimine başlamayı teşvik ettiğini belirtti.

Ebeveynlere yönelik tavsiyelerde bulunan SatIcı, çocuklarının sanat eğitimine katılımını teşvik etmelerini ve onların isteklerini önemseyerek desteklemelerini önerdi. Çocukların sanatla uğraşması, kötü alışkanlıklara sapmalarını engelleyebileceği gibi, onların arkadaş çevresinde de olumlu etkiler yaratabileceğine dikkat çekti.

Serpil Satıcı’nın vurguladığı gibi, sanatın hayatımızdaki rolü, bireylerin duygusal ve zihinsel sağlığına katkıda bulunan önemli bir unsurdur. Acar Sanat Akademisi, bu değerleri göz önünde bulundurarak, sanatı sadece bir etkinlik değil, yaşamın vazgeçilmez bir parçası olarak ele almaktadır.

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-144-sayi-cikti/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.