İLK SANAYİ DALGIÇLIK FİRMASININ KURUCUSU SADUN MERGİT KİMDİR?

ABONE OL
Mayıs 25, 2023 11:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KOCAELİ İZMİT KÖRFEZİNDEKİ İLK RESMİ SANAYİ DALGIÇLIK FİRMASININ KURUCUSUDUR

 

Firmanın kuruluş amacı;

Körfezin Deniz taşımacılığı ve Limanlarının fabrikalarının tersanelerin ve tamamının deniz ve deniz vasıtalarının bakım ve sualtı acil müdahalelerine çözüm ve desdek hizmet olarak düşünülmüştür firma bu düşüncesi ile yola çıkmış 2004 yılında personel ve kapasitesini her yıl artırarak hedeflerini her yıl bir adım ileriye taşımıştır.

Denize düşen yük gemilerin çapa ve zincirlerinin çıkartılması karaya adaya oturan yatların kurtarılması sualtı kaynağı ve sualtı kesim operasyonları ve genel dalış ve deniz işlerinde kendi öz sermayesi olan ekip ve ekipman ile hizmet vermektedir
kurtarma operasyonlarını ve yük taşıma operasyonlarını ismi KÖRFEZ SUALTI DALGIÇ GEMİŞİ OLAN üzerinde 80 TON metrik Agar hizmet vinç olan ve fuul kapasiteli 24 metre Boyunda 8.20 eninde Deniz vasıtasına sahiptir.
KÖRFEZ SUALTI denizde hızlı ve ekonomik ve sağlam güven veren kendi alt yapısı ve deniz ekipman parkuru kendine ait bir KÖRFEZ firmasıdır.

BU MESLEĞİ NEDEN TERCİH ETTİNİZ?

Aslında bu işi seçme yapmadım ilk okulu köyde okudum ve orada ilk işim olaraktan Çobanlık yaptım. Daha sonra şehire geldim yani izmite körfeze ve köyde çobanlık ile geçen ilk okul hayatım beni Traktör tamirciliğine merak salmama sebeb oldu ve bu aşk ile izmit Körfez sanayisinde Traktör tamirhanesinde çalıştım. Aslında o yıllarda istemeden bilmeden sanayinin önemini içime yazmaya başlamışım ama gençliğin verdiği o heyecan Kendi vatanımı çok sevmem beni büyüdükçe daha sıkı vatan sever yapmaya başladı. Burnumda tütün o Çanakkale şehitleri, Çanakkale geçilmez, Gazi Mustafa Kemal in hayatı ve o yüce şehitlerimiz beni tamda aslında çok sıkı bir VATAN koruyucusu yapmıştı.

Çok fazla yemin etmiştim Askerde komındo olup terör temizlemeye and içmiştim ve hatta bunun için sürekli spor yapıyor kendimi geliştiriyordum fakat askerlik çağım geldiğinde Askerlik acemi yerim iskenderun deniz bahriyelisi oldugunu ögrenince çok üzüldüm ve ağladım. Aslında hayatımında değişim noktası başlamış bunu nerden bilebilirdimki ve çok ağladım, üzüldüm fakat kader gerçekten önlenemez ve yaşamak zorundayız ve orada bir yüzbaşı sat komondosu Deniz kuvvetlerine yetiştirmek için her dönem gelir yetenekli, istekli olan erkerden seçer başarılı olanları alırlarmış ben gönüllü çıkanların ilk çıkanıydım.

fakat ben nereden bile bilşrdim KURBAĞA Adamın dalgıçlık olduğunu bilemezdim biz orda KURBAĞA adam diye anılırdık yani bizi seçmeye gelen heyet Adkeri elbisedi KAMUFULAJ yani SAT KOMONDOSU evet bunlar bu kıyafetler ile geldiler seçme yapmaya fakat ben onların duruşuna görüntüsüne Aşık olmuştum zaten bu sebebden Yüzbaşı konuşmasını bitirmeden ben fırladım çıktım ve ve 868 Asker katıldık bu zor ve uzun yolculuğa fakat ben gerçeksen komonda olacam diye çıktım ama işin aslı öyle değilmiş biz 56 saat Teen yolculundan sonra ist beykoz Kurtarma sualtı gurup komtanlığına geldik ve burada sualtı KURBAGA ADAM egitimini teorik ve pratik olarakdan 120 gün çok sıkı bir eğitim aldık.

Kursu istemeyerekde olsa bitirdim ama artık çok güzel bir şekilde eğitim almış Ddeniz Kuvvetleri mezunu oldum. İzmir Uzun Adada Özel Dalış Tim Komtanlığında vatani görevimi yaptım. O dönem sıkıntılı bir dönemdi benimm için çünkü ben dağlarda bu VATAN için terör vurmavk isdiyordum. fakat insanın hayatı ilk başdan dediği gibi olmuyor o zamanki o yüz başı bana dediki bu meslek bu meslek sivilde sana iş kapısı açar bana dua edersin olum yap bu görevi sen çık çalışkan ve azimlisin ben nsende bunu gördüm dedi. Yıllar geçdi o 868 askerden 33 Asker Kurbağa adam oldu yani Dalgıç oldu o 33 mezun olan askerden Sadece ve sadece sadun Mergit bu işi devam ettiriyor işte gelde Kedere inanma Firmam kendime ait.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.