ABDULLAH ŞENKAYA, YUSEN BURSA FİRMASI HAKKINDA KONUŞTU…

ABONE OL
Eylül 19, 2023 13:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/KI9H1lAvmk8?si=_hS89tXHmqTfMXaT” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” allowfullscreen></iframe>

Bize kendinizden bahseder misiniz? Tabi ki Abdullah Şahinkaya Gülsen incir Lojistik Bursa Bölge satış müdürü. 2013’ten beri bu sektörün içerisindeyim. Yaklaşık olarak 10 yıldır sektördeyim diyebilirim.Bu sektöre ilginiz nasıl başladığı bir kırılma anı yaşadınız mı? Tabi ya şöyle başla diyebilirim. Normalde Fransızca öğretmeniyim mezunuyum Gazi Üniversitesi Fransa mezunuyum frankfonum diyebilirim.

2009 yılında departman müdürümüz diyeceğim ilk defa uzman tanışmıştım kendisiyle. Fakat Üniversite okurken bölüm hocamız bizim Fransızca öğretmenliği konusunda biraz daha şansımızın az olduğunu belirtmişti benim gibi böyle farklı öğrencilerle çok böyle konuşmayı seviyordu çok fazla erkek olmayınca da çok dikkat çekiyorduk açıkçası o da bana Lojistik sektörüne yani o bu şeyde sektörde ilerleyebileceğimi söylemişti. O an bir ilgim başlamıştı diyebilirim.Çalışmalarınızdan biraz daha detaylı bahseder misiniz? Tabi ki yüzen İncil Lojistik olarak uluslararası kara hava deniz yolu taşımacılığı bunun yanında sıra depo ve Antrepo hizmeti veriyoruz. Ayrıca supline chain Solutions dediğimiz apartmanımızda Global firmaların tüm satın alma süreçlerini yönetebiliyoruz.Peki en önde gelen özellikleriniz nelerdir?Şunu söyleyebilirim 10 yıldır sektördeyim demiştim sektörün ilk yılında nasıl heyecanlıysam Hala O heyecanla kalkıyorum Sabahları gerçekten işe keyifli gidiyorum. Aslına bakarsanız işimiz biraz sorunlu bir iş fakat inanılmaz keyif alıyoruz. Ben çalışırken çok keyif alıyorum çünkü beni çok dürüst tutuyor. harika çok güzel Lojistik ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri çok büyük ilgi var üç yanı sularla çevrili bir ülkedeyiz uluslararası ticarette çok gelişmiş durumda. Siz dış ticarette yapıyorsunuz dış ticaret yapan firmaların uluslararası taşımalarını yapıyoruz.Hani belirttiğiniz gibi Türkiye konum olarak gerçekten Lojistik anlamında kalp bölge diyebiliriz zaten Global bir yapıda olduğumuz için biz hem Kuzey Afrika Körfez Orta Doğu Avrupa ve Türkiye cumhuriyetlerinin tam ortasındayız ve Lojistik olarak gerçekten Merkezi bir konumdayız. Bu anlamda yatırımlarımız da devam ediyor aynı şekilde. Neyse daha çok hangi ülkeler var şöyle söyleyebilirim Avrupa’da karayolu parsel olarak tüm bölgeler taşıma yapabiliyoruz karayolu bir komple olarak Kuzey Afrika Ortadoğu Arap Körfezi’ne deniz yolu yüklemelerimiz oldukça yoğun o bölgede çok ciddi çalışıyoruz. Amerika bölgesine hem komple hem parsiyelde kapı testinin noktasına varana kadar hizmet verebiliyoruz.Doğal olarak ortadoğu’ya ev tekstili Mobilya diyebilirim Avrupa’ya ise ağırlıklı Otomotiv Çünkü otomotivin lokomotif bölgesi diyebiliriz. Bursa için yani Renault Tofaş gibi montaj yani Sanayi After Market dediğimiz ürünlerin hepsini bursluda görebilirsiniz ve biz de bunları taşımalarını yapıyoruz çok rahat bir şekilde.

Geleceği dair firmanızın ve sizin vizyonunuzdan hedeflerinizden bahseder misiniz? Tabii ki firmamız 47 ülkede 600’den fazla Lojistik merkezi olan bir firma biz Türkiye’de yaklaşık olarak 200 çalışma olarak hizmet veriyoruz globalde 3 milyon Türkiye’de ise 40 bin metrekare depolama ve Antrepo alanıyla hizmet veriyoruz yani firmamızın özellikle 3 mottosu var biz bu modlara çok değer veriyoruz çalışanlar olarak biz de film olarak aynı şekilde Connect ve Creative dediğimiz modları altı arasında yani bağlılıkla müşterilerimize ve birbirimize daha yakın daha şeffaf ilişkiler kurma hedeflerimizi tanımlıyoruz. Connect kısmında komited’da kararlı uzun vadeli ilişkilerle beraber yapacağımız her işten en yüksek kalite standartlarını her zaman ve en son ayrıntısına kadar takip etmek olarak adlandırabiliriz kreative dediğimizde ise herkesin aklına yaratıcılık geliyor. Biz Bu değerin sadece işi öğrenmek olmadığını bunun temelini sürekli olarak daha iyi ve faydalı çalışmalara yönetmelerini sağlamak olarak adlandırabiliriz ne güzel harika bir Motto bu peki kimler bu mesleği yapabilir hangi özelliklere sahip olmak gerekir sizin ekibinize yer almak isteyen kişileri tavsiyeleriniz nelerdir Tabii ki ya ben bu konuya çok değer veriyorum özellikle hem sosyal mecrada hem de normalde karşılaştığımızda bu tarz arkadaşlara bilgi vermek Hoşuma da giriyor açıkçası Hani bir Mental olarak görmeleri bir abi olarak görmeleri Benim de hoşuma gidiyor şöyle açıklayabilirim sektörümüz çok canlı çok diri ve her gün gelişen bir sektör açıkçası buraya yönlenmek isteyen arkadaşlarımızın öncelikli olarak iletişim temeli bir sektöre gelmelerini bilmelerini isterim bizim esas işimiz iletişimdir Biz iletişim alıp iletişim satıyoruz müşterilerimize yani burada dürüstlük doğruluk Her zaman ön plana çıkar kesinlikle iletişim ne istiyor zamanlama hedefleri olan özgüveni olan özellikle özgürlüğünden arkadaşlarımızı bu sektörü görmek istiyoruz. Çünkü biz her gün hiç tanımadığımız insanlarla karşılaşıp onlara kendimizi Anlatmaya çalışıyoruz ve bizim sektörümüz hizmet sektörü olduğu için satışa zor bir sektördür. Çünkü biz Aslında bakarsanız ortada olmayan bir ürünü satmaya çalışıyoruz. Bu da bizim biraz daha yoruyor açıkçası diğer sektörlere göre yani o yüzden tercih ettiler arkadaşlarından Bunu bilerek tercih edeni istiyoruz.Son olarak izleyicilerimize iletmek İstediğiniz bir mesajınız var mı? Tabi ki şimdi de bahsettiğim üzere iletişim lokomotifi olan bir sektörün içerisindeyiz doğru ve hızlı iletişim kurmak için her şeyi tam anlamıyla bilmek gerekmiyor Sadece bilgiyi doğru aktarmak gerekiyor. Biz müşterilerimize Bilgi verirken onun doğruluğunu ve efektif olmasına özen gösteriyoruz özellikle onlardan beklentimiz de bizi anlamaları ve en azından Bizi kendi yerlerine koyup öyle cevap vermelerini bekliyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.