Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan The Economist’in kapağına tepki: Milleti tehdit eden yabancı dergiler dışında kimse karalar bağlamayacak
  • Haberi Sisi'den Al
  • Güncel
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan The Economist’in kapağına tepki: Milleti tehdit eden yabancı dergiler dışında kimse karalar bağlamayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan The Economist’in kapağına tepki: Milleti tehdit eden yabancı dergiler dışında kimse karalar bağlamayacak

ABONE OL
Mayıs 6, 2023 07:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan The Economist’in kapağına tepki: Milleti tehdit eden yabancı dergiler dışında kimse karalar bağlamayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın önce gelen ekonomi dergilerinden İngiltere merkezli The Economist, 14 Mayıs seçimlerinden önce tartışma yaratacak bir kapak yaptı. “2023’ün en önemli seçimi” denilen kapakta “Erdoğan gitmeli”, “Demokrasiyi kurtarın” ve “Oy verin” yazan çıkartmalara yer verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da düzenlenen mitingde The Economist’in kendisiyle ilgili yaptığı kapağa sert sözlerle tepki gösterdi.

“PENSİLVANYA’DAKİ HAİNLER DIŞINDA KİMSE ÜZÜLMEYECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “14 Mayıs günü sandıktan bir kez daha zaferle çıkacağız. Bu öyle bir zafer olacak ki, Kandil’deki terör baronları dışında kimse kaybetmeyecek. Pensilvanya’daki hainler dışında kimse üzülmeyecek. Türkiye’ye kefen biçenler dışında kimse boynunu bükmeyecek. Siyaset mühendisleri dışında kimse başarısız olmayacak.

“YABANCI DERGİLER DIŞINDA KİMSE KARALAR BAĞLAMAYACAK”

Milleti tehdit eden yabancı dergiler dışında kimse karalar bağlamayacak. 14 Mayıs’ta tüm Türkiye kazanacak. 85 milyonun tamamı kazanacak. Türkler kadar Kürtler de, Sünniler kadar Aleviler de kazanacak. Seccadeye ayakkabılarıyla basanlar değil, kıblesi Kabe olanlar sevinecek. Umudunu Türkiye’ye bağlamış mazlum ve mağdurlar sevinecek. Kandil’dekinin bayrağı var mı? Ezan var mı? Kitap var mı? Bu kitapsızlara 14 Mayıs’ta gereken dersi birlikte vereceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Önümüzde yeni bir dönem var, bunun adı Türkiye Yüzyılı’dır. 80 senede yapılamayanı 21 yıla sığdırmayı başardık. Hastane, okul, yol sorunlarını çözdük. Bizden önce ekonomisi IMF komiserlerince yönetilen güçsüz Türkiye vardı. Onu da değiştirdik.

“NEREDE TERÖRİST VARSA BAŞLARINI TEK TEK EZİYORUZ”

Merkez Bankamızın rezervi 27,5 milyar dolardan 115 milyar dolara çıktı. Artık IMF ile ilişiğimiz yok. Biz bize yeteriz. Bizden önce terör örgütleriyle mücadelesinde başkalarına muhtaç ülke vardı. Şimdi artık buralarda terör esiyor mu? Başkalarından ne silah ne de icazet bekliyoruz. Nerede terörist varsa başlarını tek tek eziyoruz. Irak ve Suriye’de de bu alçaklara nefes aldırmıyoruz. TCG Anadolu’yu İstanbul’da ağırladık. 150 bine yakın ziyaretçi oldu. Şimdi de İzmir’de kuyruklardan geçilmiyor. 60 yıllık hayalin ürünü olan TOGG’la varız diyoruz. Renklerden biri oltu. Boşuna koymadık. Karadeniz gazının yanı sıra Gabar’daki petrol ile ülkemizin kaynaklarını milletin istifadesine sunuyoruz.

“DOĞAL GAZ VE PETROL ARAMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEĞİZ”

Günlük 100 bin varil üretim tesislerine sahip Gabar petrolünü de milletimizle buluşturacağız. Petrolümüzün kalitesi soruluyor. ben de diyorum ki Erzurum dut pekmezi kıvamında. Kalitesi saflığıyla en üst standartta. Doğal gaz ve petrol arama çalışmalarımıza hem karada hem denizde devam edeceğiz. Enerji bağımsızlığımızı kazanana kadar çalışmayı sürdüreceğiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.