EĞİTİM DANIŞMANI SEBAHATTİN KAZAZ: EĞİTİMDE NİTELİK ARTIŞI ÖNCELİKLİ

EĞİTİM DANIŞMANI SEBAHATTİN KAZAZ: EĞİTİMDE NİTELİK ARTIŞI ÖNCELİKLİ

ABONE OL
Mart 27, 2024 08:58
EĞİTİM DANIŞMANI SEBAHATTİN KAZAZ: EĞİTİMDE NİTELİK ARTIŞI ÖNCELİKLİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trabzon kökenli ve eğitim danışmanı olarak faaliyet gösteren Sebahattin Kazaz, uzun yıllardır eğitim sektöründe deneyim kazanmış bir isimdir. Kendisi coğrafya mezunu olup yüksek lisansını eğitim yönetimi ve denetimi üzerine tamamlamıştır. Kazaz, İstanbul’da yaşamakta olup, eğitim sektöründe kapsamlı bir kariyere sahiptir.

Eğitim sektörünü tercih etme sebeplerini açıklayan Kazaz, herkesin hayatına dokunan ve geniş bir alanı kapsayan eğitim sektörünün önemine dikkat çeker. Kendisinin de bir öğretmen olan coğrafya öğretmeninin etkisiyle bu alana yöneldiğini belirtir.

Kazaz’ın çalışmaları öğrencilere koçluk hizmeti, sınav hazırlık programları, ailelere psikolojik danışmanlık ve rehberlik gibi hizmetleri içermektedir. Bunun yanı sıra kariyer planlaması ve yurt içi/yurt dışı eğitim danışmanlığı da yapmaktadır.

Eğitim liderliği konusuna değinen Kazaz, iyi bir liderin vizyon sahibi olması gerektiğini ve ekibiyle uyum içinde çalışarak hedeflere ulaşması gerektiğini vurgular. Ayrıca liderlerin, iz bırakarak gelecek nesilleri etkileme sorumluluğunu taşıdığını belirtir.

Gelecek vizyonu, Türkiye’nin en büyük meselesinin eğitim olduğunu düşündüğünü ve öğretmenlerin niteliğinin arttırılması gerektiğini vurgular. Bu nedenle, öğretmenlere yönelik eğitim ve destek çalışmalarına odaklanmak istediğini belirtir ve eğitime yapılan yatırımın önemine vurgu yapar.

Sebahattin Kazaz’ın eğitim sektöründeki deneyimleri ve gelecek vizyonu, eğitimde nitelik artışını öncelikli hedef olarak belirlerken, Türkiye’nin eğitim alanındaki potansiyelini daha da yükseltmeyi amaçlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.