KLİNİK PSİKOLOGUN GÖZÜNDEN PSİKOLOJİ VE TERAPİ DÜNYASI ELİF BAĞBEKLEYEN İLE SÖYLEŞİ
  • Haberi Sisi'den Al
  • Yaşam
  • KLİNİK PSİKOLOGUN GÖZÜNDEN PSİKOLOJİ VE TERAPİ DÜNYASI ELİF BAĞBEKLEYEN İLE SÖYLEŞİ

KLİNİK PSİKOLOGUN GÖZÜNDEN PSİKOLOJİ VE TERAPİ DÜNYASI ELİF BAĞBEKLEYEN İLE SÖYLEŞİ

ABONE OL
Mart 27, 2024 09:07
KLİNİK PSİKOLOGUN GÖZÜNDEN PSİKOLOJİ VE TERAPİ DÜNYASI ELİF BAĞBEKLEYEN İLE SÖYLEŞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Klinik psikolog Elif Bağbekleyen, psikoloji ve terapi dünyasını anlattığı bir röportajda önemli bilgiler paylaştı. Programda, Bağbekleyen’in deneyimlerinden ve uzmanlığından yola çıkılarak yapılan söyleşi, psikoloji ve terapi alanında merak edilen pek çok konuyu aydınlığa kavuşturdu.

Bağbekleyen, öncelikle lise eğitimini çocuk gelişimi üzerine tamamladığını ve psikoloji lisans eğitimini aldıktan sonra birçok eğitim kurumunda çalıştığını belirtti. Marmara Üniversitesi’nden aile danışmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra klinik psikolojide yüksek lisansa başlayan Bağbekleyen, şu anda bireysel terapi hizmeti vermektedir.

Programda, klinik psikologların, psikiyatrlardan ve psikolojik danışmanlardan farklı olduğu vurgulanmıştır. Klinik psikologlar, daha patolojik ve problemli durumlarla ilgilenirken, psikolojik danışmanlar daha sağlıklı bireylerle çalışırlar. Bu noktada, psikolojik danışmanların daha çok yol gösterici ve rehberlik yapıcı bir rol üstlendiği ifade edilmiştir.

Bağbekleyen ayrıca, terapi sürecinin önemini vurgulayarak, terapiye karşı toplumda oluşan önyargıların kırılmaya başladığını belirtmiştir. Ancak, terapinin danışan ve terapistin birlikte yürüttüğü bir yol olduğunu vurgulayarak, bu sürecin karşılıklı güven ve işbirliği ile ilerlediğini ifade etmiştir.

Programın sonunda, Bağbekleyen izleyicilere, değişime açık olmanın ve bilgiye dayalı tercihler yapmanın önemini vurgulayarak, toplumsal normlardan ve önyargılardan uzaklaşmanın gerekliliğine dikkat çekmiştir.

Klinik psikolog Elif Bağbekleyen’in sunduğu bilgiler, psikoloji ve terapi alanında merak edilen pek çok konuya ışık tutmuştur. Bağbekleyen’in deneyimleri ve uzmanlığı, izleyicilere terapi sürecinin önemini ve toplumsal değişimin gerekliliğini hatırlatmıştır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.