MYD GROUP İHRACAT MÜDÜRÜ TOLUNAY YILDIZ ANLATIYO

MYD GROUP İHRACAT MÜDÜRÜ TOLUNAY YILDIZ ANLATIYO

ABONE OL
Mart 27, 2024 08:15
MYD GROUP İHRACAT MÜDÜRÜ TOLUNAY YILDIZ ANLATIYO
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tolunay Yıldız, MYD Grup’un ihracat müdürü olarak görev yapmaktadır. Son olarak katıldığı bir televizyon programında, Türk işletmelerinin ihracat potansiyelini ve ihracatın önemini vurguladı.

İhracatın önemi üzerine konuşan Yıldız, döviz kazandırma, teknoloji geliştirme ve uluslararası rekabet imkanı sağlama gibi faktörlerin altını çizdi. Ayrıca, Türkiye’nin ihracat performansının artırılması gerektiğini belirtti.

Türk işletmelerinin ihracattaki durumu hakkında istatistikler paylaşan Yıldız, Türkiye’nin ihracat potansiyelinin yetersiz olduğunu ifade etti. Bu noktada, Türk işletmelerinin ihracat stratejilerini güçlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

İhracat stratejisinin beş önemli bacağını açıklayan Yıldız, ürün, finansman, ihracat sorumlusu, pazar araştırması ve saha gözlemi gibi unsurların üzerinde durdu. Bu unsurların doğru bir şekilde yönetilmesinin başarılı bir ihracat politikasının temelini oluşturduğunu belirtti.

MYD Grup’un ihracat vizyonu hakkında da konuşan Yıldız, uluslararası sertifikasyonlara önem verdiklerini ve dinamik bir yapıya sahip olduklarını dile getirdi. Şirketin, uluslararası rekabette ön plana çıkmak için sürekli olarak güncel gelişmeleri takip ettiğini ve sertifikalandırmaya önem verdiğini ifade etti.

Son olarak, Yıldız, Türk işletmelerinin daha rekabetçi hale gelmesi için ihracat potansiyelini artırmaları gerektiğini vurguladı. Bu doğrultuda, hem firmaların hem de bireylerin kendilerini sürekli olarak geliştirmesi gerektiğini belirtti.

Tolunay Yıldız’ın bu açıklamaları, Türk işletmelerinin ihracat alanındaki durumu ve geleceğe yönelik stratejileri hakkında önemli bir perspektif sunmaktadır.

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-151-sayisi-cikti/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.