TÜRKİYE’NİN LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE PARLAYAN YILDIZ: MEHMET MUHAMMED IRMAK’IN HİKAYESİ VE SEKTÖRDEKİ BÜYÜK ATILIMLARI
  • Haberi Sisi'den Al
  • Yaşam
  • TÜRKİYE’NİN LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE PARLAYAN YILDIZ: MEHMET MUHAMMED IRMAK’IN HİKAYESİ VE SEKTÖRDEKİ BÜYÜK ATILIMLARI

TÜRKİYE’NİN LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE PARLAYAN YILDIZ: MEHMET MUHAMMED IRMAK’IN HİKAYESİ VE SEKTÖRDEKİ BÜYÜK ATILIMLARI

ABONE OL
Şubat 23, 2024 08:25
TÜRKİYE’NİN LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE PARLAYAN YILDIZ: MEHMET MUHAMMED IRMAK’IN HİKAYESİ VE SEKTÖRDEKİ BÜYÜK ATILIMLARI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara’da yaşayan 28 yaşındaki Lojistik Uzmanı Mehmet Muhammed Irmak, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Deniz ve Liman İşletmeciliği alanında başladığı eğitimini, Uşak Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümüyle tamamlayarak, lojistik sektörüne adım attı.

Mehmet Muhammed Irmak, yaklaşık 5 yıldır lojistik sektöründe deneyime sahip. Kariyerine limanda staj yaparak başlayan Irmak, deniz yolu ve karayolu lojistiği alanında farklı firmalarda hizmet verdi ve şu anda bir firmanın karayolu lojistiği sorumlusu olarak görev yapıyor.

Lojistik kavramını temel olarak, bir maddenin bir noktadan diğerine taşınması olarak tanımlayan Irmak, sürecin üretimden başlayarak alıcıya teslimine kadar bir dizi aşamayı içerdiğini vurguluyor. Lojistik sektörünün ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu belirten Irmak, sektöre duyduğu ilgiyi üniversite öncesi gemilere, konteynerlere ve tırlara olan ilgisine dayandırıyor.

Lojistik taşıma türlerine de değinen Irmak, karayolu, hava yolu, deniz yolu, demir yolu ve boru hattı taşımacılığını sıralayarak, karayolunun Türkiye’de en sık kullanılan taşımacılık türü olduğunu ancak beraberinde riskleri getirdiğini açıklıyor. Hava yolu, deniz yolu, demir yolu ve boru hattı taşımacılığının avantajlarını ve dezavantajlarını detaylı bir şekilde anlatıyor.

Irmak, lojistik sektöründe çalışmak isteyenlere dinamik, sabırlı, stresle başa çıkabilen, iletişim becerileri güçlü, analitik düşünme yeteneği olan ve kriz yönetimine hakim olmalarını öneriyor. Ayrıca, lojistik kulüplerine üyelik, seminerler, kurslar ve sertifikalar alarak kendilerini geliştirmelerini, gerçek bir staj deneyimi edinmelerini ve saha deneyimi kazanmalarını tavsiye ediyor.

Son olarak, Mehmet Muhammed Irmak, lojistik sektörüne yeni başlayacaklara beklentilerini düşük tutmalarını, sürecin aşama aşama ilerlediğini ve sabırlı olmaları gerektiğini hatırlatıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.