TÜTÜN SEKTÖRÜNDE BAŞARI HİKAYESİ SİBEL ÇATAKLI İLE SÖYLEŞİ

TÜTÜN SEKTÖRÜNDE BAŞARI HİKAYESİ SİBEL ÇATAKLI İLE SÖYLEŞİ

ABONE OL
Nisan 5, 2024 07:49
TÜTÜN SEKTÖRÜNDE BAŞARI HİKAYESİ SİBEL ÇATAKLI İLE SÖYLEŞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin önde gelen tütün şirketlerinden Boss Filtre’nin kurucusu olan Sibel Çataklı, sektördeki başarı hikayesini paylaştı. Çataklı, son 16-17 yıldır tütün sektöründe çalışmanın yanı sıra, sigara fabrikaları ve tütün tesislerine ham madde tedariki sağlayarak sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra tesadüfen tütün sektörüne adım atan Çataklı, işe girişinin ardından sektörde tutkuyla çalışarak bugünlere gelmiştir. Boss Filtre firması, sadece tütün ekmekle kalmayıp, işlediği ürünleri son müşterilere sunmanın yanı sıra, sigara fabrikaları ve tütün tesislerine de hammadde tedariki sağlamaktadır.

Sektördeki faaliyetlerini çeşitlendiren firma, enerji sektöründe de aktif rol oynamaktadır. Rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi tesislerinin inşasıyla çevreye duyarlı bir yaklaşım sergileyen şirket, 2024 yılında “Go Green” kararı alarak çevreci ve sürdürülebilir uygulamaları desteklemeyi amaçlamaktadır.

Çataklı’nın iş hayatına dair tavsiyelerine gelince, işi sevmek, girişimci ruha sahip olmak ve heyecanı yüksek olmak önemli kriterler arasındadır. Ayrıca, seyahat etmeyi sevenlerin de tütün sektöründe başarılı olabileceklerini vurgulamıştır. Bu sayede, iş dünyasında başarılı bir kariyere adım atmış olan Çataklı, genç girişimcilere ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

 

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-152-sayisi-cikti/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.